Żeglarskie nowości!!!

                Dzięki współpracy, działającego przy naszym zespole szkół, klubu żeglarskiego UKS „FALA” i Sektora 3 w Policach, jedna z sal lekcyjnych , w naszej szkole, zostanie przystosowana do szkolenia żeglarskiego. Które to, być może, przyczyni się w przyszłości do utworzenia w naszym gimnazjum klasy o profilu żeglarskim… – byłoby pięknie! Nieprawdaż?!

Pierwszym tego zwiastunem są materiały szkoleniowe, liny żeglarskie i kamizelki asekuracyjne, które w ramach Indywidualnego Planu Rozwoju, klub UKS „FALA” mógł zakupić ze środków unijnych.

Materiały szkoleniowe to przede wszystkim komplety podręczników szkoleniowych, książki z zakresu różnych dziedzin żeglarstwa i plansze szkoleniowe (własnoręcznie przygotowywane – unikat!!! 🙂 ), które posłużą na zajęciach teoretycznych w szkole.

Liny posłużą do nauki podstawowych węzłów żeglarskich (… z gordyjskim na czele 🙂 ) i stworzenia wspólnymi siłami własnej, niepowtarzalnej… tablicy węzłów żeglarskich.

Kamizelki natomiast przydadzą się każdemu, kto odważy się na to, aby pożeglować po uroczych wodach naszego Zalewu Szczecińskiego, na równie uroczej DZ-cie, którą we współpracy z COŻ Trzebież przygotowujemy na ten sezon żeglarski.

Myślę, że pierwsze zajęcia rozpoczniemy już po feriach i udział w nich może wziąć każdy uczeń naszego Zespołu Szkół – ze Szkołą Podstawową w Niekłończycy włącznie. Na pewno informację o zajęciach przekaże w każdej klasie.

Tak więc na razie proszę bacznie przyglądać się zmianom, jakie będą zachodzić w Sali nr 23 szkoły podstawowej. Pierwsze z nich na zdjęciach poniżej.

imga0695 imga0683 imga0684 imga0688

W razie jakichkolwiek pomysłów i propozycji proszę śmiało się do mnie zwracać – każda inicjatywa będzie mile widziana.

Zapraszam gorąco wszystkich uczniów do brania udziału w tym przedsięwzięciu. Na pewno zostanie ono docenione…

 

Pan Przemek Żółtowski