Zajęcia edukacyjne w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu.

Dnia 8 listopada 2013 r. uczniowie klasy II i III gimnazjum wraz z opiekunami wzięli udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. W czasie zajęć teoretycznych oraz praktycznych podczas pieszej wycieczki po lesie, uczniowie mogli odświeżyć i usystematyzować swoją wiedzę na temat ekosystemu leśnego. Dowiedzieli o prowadzonej gospodarce leśnej. Poznali szereg ciekawostek między innymi dowiedzieli się jak określić swoje położenie oraz jak wyznaczyć kierunek północny na podstawie znaczników betonowych, w momencie gdy się zgubią w lesie. W czasie zajęć praktycznych każdy uczeń przygotował swój preparat roślinny który następnie mógł obserwować pod mikroskopem. Ponadto uczniowie obserwowali i uczestniczyli w różnych eksperymentach z zakresu fizyki i chemii. Podczas prowadzonych eksperymentów poznali między innymi właściwości ciekłego azotu, karbidu oraz magnezu. Uczestniczyli w eksperymentach związanych z ładunkiem elektrostatycznym i na własnej skórze doświadczyli uczucia płynącego prądu przez ciało człowieka. Na zajęciach plastycznych uczyli się kreatywnego myślenia tworząc projekty wynalazków technicznych z materiałów pochodzących z recyklingu. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i wyzwalały wiele pozytywnych emocji. Uczniowie podziękowali prowadzącym zajęcia w TOEE gorącymi oklaskami.
Zobacz fotki: Galeria Trzebież/Listopad 2013