Z kolędą u zwierząt.

W niedzielę 01.12.2013 r. dzieci z klasy IV i VI szkoły podstawowej odwiedziły ZOO w Üeckermünde. Była to kolejna wizyta dzieci z naszego Zespołu Szkół, w ramach rozpoczętej w tym roku współpracy naszych placówek. A wszystko dzięki dużej pomocy pani Agaty Furmann z ZOO w Üeckermünde i naszej pani sołtys Iwonie Strzelczyk. Za co serdecznie od razu dziękujemy!!!
Impreza odbyła się pod hasłem „Zwierzęce Boże Narodzenie”. I co prawda zwierzęta ludzkim głosem nie mówiły, ale były nad wyraz „gościnne”. Wystarczy zaznaczyć, że nie było żadnego wybiegu, który byłby pusty (od lwów do danieli, od wydr po papugi). Na każdym z nich zwierzęta śmiało prezentowały się, nie tak w końcu cichej, gromadce naszych dzieci. Nawet nasze grupowe zdjęcie uświetniła swoją obecnością dumna tygrysica.
Ba! Wiele zwierząt chętnie fotografowało się z naszymi podopiecznymi. Zwłaszcza osiołki… Być może jest w tym coś wymownego? Małpki też poczuły się jakby swojsko wśród nas, jadły razem z dziećmi banany… (-: Aż trudno było wyprowadzić uczniów z wybiegu. Po spacerze „wśród zwierząt” rozpoczęły się zajęcia i warsztaty: był teatr kukiełkowy, czytanie bajek, koncert muzyczny, no i posiłek, który błyskawicznie (niczym orkan Ksawery) dzieci „zmiotły” z talerzy. W trakcie imprezy nie czuliśmy się osamotnieni, gdyż spotkaliśmy m.in. sołtysa Trzebieży panią Iwonę Strzelczyk i prawie całą ekipę z TOEE w Zalesiu. Była nawet chwila, żeby porozmawiać o dalszej współpracy i dzięki temu możemy mieć nadzieję na kolejną okazję spotkania w maju 2014 r. Po pożegnaniu ze zwierzętami i gospodarzami festynu udaliśmy się w podróż powrotną. A po drodze odwiedziliśmy jeszcze zaprzyjaźnioną i współpracującą z Trzebieżą miejscowość Hintersee, gdzie również odbywał się adwentowy festyn. Organizatorzy i mieszkańcy przyjęli nas bardzo ciepło. Wysłuchaliśmy krótko koncertu mandolinowego miejscowego zespołu (grają już 40 lat!) i odwiedziliśmy stragany z miejscowymi specjałami. Na pożegnanie dostaliśmy od sympatycznych gospodarzy po cukierku i udaliśmy się w drogę powrotną. Jak widać impreza udała się wybornie i sprawnie, a dzieciom należą się w sumie słowa pochwały za ich zaangażowanie i zachowanie. Również słowa podziękowania dla pani Ewy Wildner, pani Lilianny Cimochowskiej i pani Bożeny Prokopiak, za sprawną współpracę i poświęcony czas.

Pan Przemek.