Wycieczka ekologiczno – edukacyjna do Podgrodzia

W dniach 5.06 – 7.06.2013 r. klasa trzecia ze Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami: p. Zofią Tusik, p. Agnieszką Kuncewicz i wychowawcą Ewą Malawską wzięła udział w wycieczce ekologiczno – edukacyjnej do Podgrodzia i okolic. Dzięki Wydziałowi Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Police, który wspomógł klasę finansowo, wszyscy uczniowie mogli skorzystać z wyjazdu. Bardzo dziękujemy za pomoc. Wyjazd dla niektórych uczniów był wielkim sprawdzianem „samodzielności”. Po raz pierwszy byli poza domem, bez rodziców. Na wycieczce uczniowie byli weseli i swobodni. Zobaczyli krajobraz pobrzeża Zalewu Szczecińskiego, charakterystyczną roślinność i ptactwo. Skorzystali z kompleksu sportowego „Orlik”. Chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej z drużyną z klubu „Akademia” z Nowego Warpna. Wieczorem odbyły się popisy taneczne. Do tańca przygrywała muzyka przygotowana przez pana Sebastiana Ziółkowskiego. Na drugi dzień odbyła się piesza wycieczka do Nowego Warpna. Było ciężko, ale wszyscy dotarli do centrum miasteczka. Odwiedzili Aleję Żeglarzy, z wieży widokowej przez lunetę oglądali różne widoki. Podziwiali zabytkową zabudowę w okolicy kościoła. Wszystkim podobał się miejscowy Ratusz. Po powrocie do Podgrodzia, na wszystkich przy ognisku czekała kolacja. Następnego dnia odbyła się kolejna piesza wycieczka do Miroszewa. Jest tam urokliwa pola-na i urzekający widok na Zalew Szczeciński. Czas szybko mijał. Zmęczeni uczniowie z bagażem doświadczeń, niechętnie wracali do domów. Wycieczka udała się, pogoda była wspaniała, humor dzieci nie opuścił.