Wycieczka do Berlina 08 październik 2012

W ramach polsko – niemieckiej współpracy w dniu 08 października 2012 roku grupa dzieci z Gminy Police udała się w podróż do Berlina. Wśród uczestników wycieczki byli uczniowie Zespołu Szkół w Trzebieży – Szkoła Podstawowa klasa IV, 14 uczniów. Dzieci zwiedziły Ogród Zoologiczny, Plac Poczdamski z nowoczesnym architektonicznie kompleksem budynków i byli w kinie na filmie 3D ” African Adventure” . Popołudnie dzieci spędziły na rzece Spree ( Szprewie) płynąc stateczkiem od pałacu Charlottenburg, przez dzielnicę rządową, kończąc rejs w pobliżu Alexanderplatz. Stamtąd grupa udała się do Centrum Handloweho ” Alexa”, gdzie dzieci mogły zakupić słodycze i pamiątki za otrzymane kieszonkowe. Zakłady Miejskie Pasewalk zapewniły uczestnikom prowiant i wręczyły pamiątkowe plecaki. Opiekunem grupy była pani Ewa Wildner.