Wizyta przedszkolaków w bibliotece.

 26 lutego przedszkolaki z grupy „0” w Trzebieży wraz ze swoimi nauczycielkami odwiedziły naszą szkolną bibliotekę. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z podstawami funkcjonowania biblioteki, jej zbiorami oraz zasadami korzystania z wypożyczalni i czytelni. Ponadto zwróciła szczególną uwagę na reguły dotyczące postępowania z książką i na to, że ich przestrzeganie sprawia, że książkowe zbiory służą wielu pokoleniom czytelników. W związku z obchodami „roku Juliana Tuwima” dzieciom została przybliżona postać poety. W podziękowaniu milusińscy pięknie wyrecytowali wiersz „Spóźniony słowik”. Na pożegnanie wszyscy dostali kolorowe zakładki z informacjami o akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzieci obiecały, że teraz częściej będą odwiedzały bibliotekę. Kilkoro z nich bywało tu wcześniej  ze swoimi rodzicami, babciami bądź starszym rodzeństwem. Jednak dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru.
Patrz fotki Galeria Trzebież/Luty 2013