Wiosna, Wiosna … przyszła do nas radosna 21.03.2013 r.

W Zespole Szkół w Trzebieży 21 marca 2013 r. o godz. 1045 wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy na sali gimnastycznej się zebrali i nadejścia wiosny czekali. Czekanie na wiosnę się nie dłużyło bo występy, śpiew i taniec uczniów go umiliło.
Pierwszą oznaką wiosny był konkurs na najpiękniejszą „Panią Wiosnę” w którym każda klasa miała za zadanie przebrać jedną osobę ze swego grona, tak jak wyobrażają sobie nadchodząca wiosnę. Każda wiosna miała się zaprezentować zgromadzonym. Wszystkie „Wiosny” były kolorowe, wesołe a każda z nich była inna. Komisja oceniająca prezentację i wygląd wiosny zdecydowała, że najlepiej zaprezentowały się wiosny z kl. IV sp i IIIB gimnazjum. Jednocześni przyznała wiośnie z kl. III A gim. Mis Gracji. W czasie oczekiwania na nadejście WIOSNY uczniowie prezentowali swoje uzdolnienia wokalne, taneczne, aktorskie i artystyczne.
Umiejętności wokalne zaprezentowali:
1. Karolina Kwiatkowska i Paulina Kiezik z kl. 4
2. Nikola Buła i Kamila Konarzewska z kl. 5
3. Karolina Jaz z kl. IIIA gimnazjum
Umiejętności taneczne zaprezentowali:
1. Nikola Makowska i Julia Lisowska z kl. 4
2. Meriem Olszewska i Szymon Grybienko oraz Patrycja Śnieżek z kl. II gim.
3. Karolina Jaz z kl. IIIA gim.
Umiejętności aktorskie w skeczach zaprezentowali:
1. „Wywiad z biatlonistą” – Mikołaj Stolarski kl. IA i Łukasz Staniszewski kl. IB gim.
2. „Dres i anioł” – Dominik Paciej i Krystian Daduń kl. II gim.
3. „Zmiana nazwiska” – Przemek Miśkiw i Jakub Kuźmicki kl. II gim.
4. „Ojcowie w szkole” – Klaudia Lewandowska, Weronika Tołstyko, Agnieszka Rosłaniec kl. III A gim.
Umiejętności artystyczne zaprezentowali:
1. Kinga Rola kl. 5 – rękodzieło artystyczne
2. Jerzy Detllaff – gra na gitarze
Na zakończenie obchodów powitania wiosny uczniowie kl. II gim. zaprezentowali klasowy Harlem Shoke do którego włączyli się uczniowie innych klas gimnazjum. Dzień wiosny przebiegał w bardzo miłej atmosferze i wszyscy świetnie się bawili. Zobacz fotki: Galeria Trzebież/Marzec 2013
Opracował: W. Szymczak