Wieczorna impreza mikołajkowa

W dniu 6 grudnia 2013 /piątek/ odbyła się niecodzienna impreza mikołajkowa. Udział w niej wzięli uczniowie klasy III i IV wraz z wychowawczyniami. Warunkiem uczestnictwa w zabawie było przebranie się w dowolną postać z bajki. Przybyli miedzy innymi pomocnicy Św. Mikołaja, elfy, renifery, śnieżynki .
Zabawa rozpoczęła się o godzinie 19.00. Uczniowie w strojach bajkowych udali się do sali gimnastycznej, gdzie wzięli udział w różnych konkurencjach. W trakcie świetnej zabawy spotkała nas niespodzianka . Do sali gimnastycznej przybył gość – pomocnik Św. Mikołaja, przywożąc ze sobą słodkie upominki dla każdego dziecka oraz przepyszną pizzę. Następnie pełni emocji i wrażeń poszliśmy do sali, gdzie skonsumowaliśmy smakołyki. Po obfitej kolacji w sali panował świąteczny nastrój, sprzyjający wieczornemu czytaniu. Po zapoznaniu się z lekturą p.t. ,,Opowieść wigilijna ‘’dzieci miały możliwość wykazania się zdolnościami plastycznymi wykonując plakaty. Około godziny 22.00 uczniowie zaczęli przygotowywać się do nocnego odpoczynku. Po wieczornej toalecie ułożyli się do snu. Nie było kołysanek na dobranoc ale wychowawczynie usypiały swoich wychowanków wyświetlając im filmy p. t ,,Pada Szrek” i ,,Ekspres polarny”.
Rankiem 7 grudnia po przebudzeniu i porannej toalecie oraz sprzątnięciu sali, dzieci pełne wrażeń wróciły do swoich domów.
Na zakończenie podzieliliśmy się swoimi wrażeniami z naszej zabawy. Wszystkim się podobało, pojawiły się takie oto wypowiedzi :
,, Na Mikołajkach dobrze się bawiłem. Czytanie było fajne, oglądanie filmów też, najfajniej było rano , jak była wojna na śnieżki…”
,,Na Mikołajkach było super! Najbardziej podobało mi się kiedy czytaliśmy ,, Opowieść wigilijną” i oglądaliśmy filmy przed snem. Były też różne zabawy sportowe…”