Uroczyste pasowanie uczniów kl. I SP na czytelników szkolnej biblioteki.

14 lutego 2018 roku uczniowie klas I SP zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.Podczas uroczystości dzieci obejrzały przedstawienie o królestwie książki , którą przygotowały uczennice klasy IIIG : Nikola Makowska, Paulina Kiezik , Asia Budzyń i Paulina Piotrowska. W trakcie spektaklu pierwszaki mogły się wykazać swoją wiedzą na temat baśniowych postaci. Nowi czytelnicy złożyli przysięgę, że będą kochać i szanować książki i wszyscy zostali pasowani na czytelników. Gościem spotkania była pani dyrektor Małgorzata Rzaniak, która również zachęcała pierwszoklasistów do zaprzyjaźnienia się z książką. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz list do rodziców zachęcający do wspólnego czytania.