Udział uczniów kl. 3 i 5 SP w zajęciach edukacyjnych w TOEE

04.12.2013r. klasy III i V SP w Trzebieży wzięły udział w kolejnym cyklu zajęć edukacyjnych w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu.
W trakcie zajęć w pracowni laboratoryjnej uczniowie dowiedzieli się co trzeba zrobić, aby obliczyć napięcie jakie wytwarza generator. Wykonali butelkę lejdejską według instrukcji. Jest to urządzenie służące do gromadzenia ładunku elektrycznego będące pierwszym kondensatorem.
Uczniowie uczestniczyli również w eksperymentach związanych z ładunkiem elektrostatycznym.
Wzięli udział w wędrówce po lesie obserwując różne gatunki drzew.
Na zajęciach plastycznych stworzyli ciekawe budowle z materiałów pochodzących z recyklingu (rolki papierowe, plastykowe butelki). Mogli je później ustawić w specjalnym tunelu i przekonać się jak duża jest siła wiatru.
Były to bardzo ciekawe i interesujące zajęcia, uczniowie z dużym zaangażowaniem w nich uczestniczyli, zdobywając nowa wiedzę, a przy tym doskonale się bawiąc.

Zobacz fotki: Galeria Trzebież/Grudzień 2013