Wolontariat

WOLONTARIAT-SZKOLNY KLUB BOHATERÓW

Powyższy nagłówek może brzmieć górnolotnie. Jednak ideą naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Szkole Filialnej w Niekłończycy jest to, że każdy człowiek, który pomaga innym jest superbohaterem.

Superbohater to postać wyjątkowa, obdarzona nadludzką mocą. Często taka jednostka walczy ze złem chroniąc niewinnych. Nasi superbohaterowie spełniają wszelkie te kryteria. Ich super-mocą jest wielkie serce, które zawsze wystuka rytm, w którego ręce i głowa zaczynają podejmować inicjatywę. Walczą ze złem, ponieważ każdy ich gest, każda wyciągnięta ręka w stronę potrzebujących przegania mroki obojętności, a ich bronią jest serdeczność i uśmiech.

Przedstawiamy naszym szkolnych Superbohaterów:

Klasa IV:

Kacper Bartnicki        Martyna Daduń      Szymon Kolbus
Marcel Krysztofik       Igor Mróz            Zuzanna Orlicka
Zuzanna Słowikowska     Kinga Wodecka           Dawid Spólnik

Klasa V:

Karina Butryn            Patrycja Marchlewska       Alicja Oleksa
Nikola Smolińska    Aleksandra Zdancewicz   Oliwia Zdancewicz

Klasa VI:

Weronika Gaca            Wiktoria Lisiak                Oliwia Tarnacka

Wiktoria Wysocka      Zuzanna Rogiewicz            Daria Świst

Cudowną pracę naszych Wolontariuszy koordynuje p. Joanna Niewiadomska

Chcemy tylko dodać, że w naszej szkole jest wielu cichych bohaterów, ponieważ cała brać uczniowska pomaga nam w wielu akcjach. Im także serdecznie dziękujemy!
A więc do dzieła Superbohaterowie: zmieniajmy razem świat!
Zapraszamy także do odwiedzania naszej strony, w której pojawiać będą się informacje z naszej działalności.

Zwierzę też człowiek i bawić się lubi

Przewrotny nagłówek tego wpisu często dziwi uczniów naszej szkoły, kiedy to oglądają plakaty propagujące pomoc na rzecz zwierząt. Jak to? Zwierzę to człowiek? A właśnie, że tak…Hasło to ma uświadomić nam wszystkim, że nie tylko człowiek obdarzony został w umiejętność odczuwania. Nasi Superbohaterowie-Wolontariusze dobrze wiedzą, że zwierzę także przeżywa radość, niekiedy się smuci, a czasem bywa po prostu zdenerwowane.                                                                                                                            Wiedzą także, że tak jak człowiek nasi pupile potrzebują rozrywki. Toteż dla podopiecznych Polickiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami stworzyliśmy wiele prezencików-zabawek. Jak na odpowiedzialnych Wolontariuszy przystało: wszelkie zabawki są bezpieczne i tak skonstruowane, by zapewnić jak najwięcej radości zwierzakom.                                                                                                                           Pamiętajmy o potrzebie rozrywki  naszych pupili i serdecznie zachęcamy do wspólnej zabawy z milusińskimi. To nie tylko wzbogaca relację ze zwierzakiem, ale i działa zdrowotnie zarówno na właściciela, jak i pupila.

Świąteczni pomocnicy Mikołaja-Wolontariusze

Idą święta, choinki w klasach już ozdobione, na korytarzach słychać kolędy. Jednak nasi Wolontariusze nie myślą jedynie o sobie. Wiedzą dobrze, że szczególnie podczas świąt, kiedy atmosfera przygotowań przesiąknięta jest zapachem cynamonu i goździków należy także pomyśleć o tych, którzy potrzebują pomocy. Stąd w naszej szkole organizujemy szereg wydarzeń, by jak najmocniej wesprzeć potrzebujących.

Wraz z Samorządem Uczniowskim i przy ogromnej pomocy p. Katarzyny Witman ruszył świąteczny kiermasz charytatywny. Dzięki życzliwości Rodziców, którzy przygotowali na ten cel przepyszne ciasta oraz dzięki pasji naszych pomocników, którzy przygotowali cudowne ozdoby świąteczne na sprzedaż chcemy wesprzeć WOŚP.

Zebrane pieniądze to wiele, ale największą radością jest to, że tak wielu uczniów naszej szkoły bierze udział w akcji pomocy innym. I choć robi się coraz zimniej – to proszę wierzyć- w naszej szkole aż kipi od ciepła płynącego od wszystkich tych, którzy chcą pomagać.

Dziękujemy naszym cudownym pomocnikom za ich pracę i poświęcenie. Pamiętajcie: dobro wraca!

 Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!

Tuż przed 25. Finałem WOŚP, nasi wolontariusze spotkali się popołudniową porą, by porozmawiać na temat fundacji Jurka Owsiaka. A że styczeń to miesiąc podsumowań, toteż rozpoczęliśmy od informacji dotyczących grudniowych zbiórek na rzecz WOŚP. Społeczność naszej szkoły wsparła potrzebujących dzieci i seniorów w kwocie 438 złotych. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy!

No dobrze, ale cóż to jest ta WOŚP? Stąd na czwartkowym spotkaniu poznaliśmy szerzej historię tej organizacji, by przejść do rozmowy o naszych doświadczeniach. Okazało się, że wielu z nas corocznie bierze udział w finale WOŚPu, a niektórzy wolontariusze już od pierwszych lat życia grają z Orkiestrą! Nasze spotkanie nie mogło obyć się bez jakiejś formy pomocy, toteż oglądając teledysk specjalnie stworzony na 25. Finał WOŚP wsparliśmy Orkiestrę ponownie.

Po spotkaniu uczniowie rozeszli się do swych domów, a ja nawet z oddali słyszałam, jak ich serduszka grają melodię WOŚPu – melodię dobrych serc.

WOŚP z rekordem!

Kochani Wolontariusze i wszyscy Ci, którzy wsparliście WOŚP! W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała: 105 570 801, 49 złotych.

To okazja, by przypomnieć, że za tymi liczbami stoją piękne i szlachetne serduszka naszej szkoły. Pamiętajmy, że wpłacając ponad 400 zł ze zbiórki w naszej szkole staliśmy się częścią wielkiej całości Dobrych Ludzi. Razem stwarzamy nową, weselszą rzeczywistość pomagając potrzebującym dzieciom i seniorom.

Jeszcze raz dziękujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji w przyszłym roku, codziennie pamiętając o melodii Orkiestry, która pragnie czynić dobro. Czyńmy je i my: każdego dnia.

Loteria fantowa na rzecz TOnZ w Policach

Najpierw w głowach trzech uczennic: Weroniki Gacy, Wiktorii Lisiak i Darii Świst powstała myśl: pomóżmy zwierzakom! Zróbmy loterię fantową. Potem dzięki uprzejmości pani wicedyrektor Annie Górskiej, mogliśmy przystąpić do działania. Dziewczęta, ale i inni uczniowie przynieśli fanty do szkoły, by podczas kilku dni, na przerwach pomagać zwierzakom. Każdy los kosztował złotówkę, a kolejka do losowania rosła z przerwy na przerwę. Dzięki dobrym serduszkom wszystkich uczniów udało się zebrać aż 170, 90 groszy. To oznacza, że sprzedano ponad 170 losów! Pieniądze powędrują do TOnZ w Policach, by wspomóc poszkodowane i bezdomne zwierzęta

Wszystkim pięknie dziękujemy za okazaną pomoc i uczestnictwo w zabawie!