Konkursy szkolne

wyniki konkursow przeprowadzonych w roku szkolnym 2015-2016

Rok 2016/2017

Piękno jesiennych drzew

We wrześniu został ogłoszony konkurs pt. „Piękno jesiennych drzew”. Technika pracy była dowolna, a więc dawała swobodę i pozwalała na w pełni kreatywne pomysły co do wykonania  pracy konkursowej. Zgodnie z ustalonym wcześniej terminem  30 września wpłynęły ostatnie prace uczniów. W konkursie wzięli udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie  klas od I do VI. Wystawa  prac okazała się imponująca. Cudowne pomysły, niesamowite rozwiązania, a przy tym efekt oszałamiający. W jednej chwili w korytarzu szkolnym pojawiła się przepiękna jesień z magicznymi i jakże złocistymi i kolorowymi drzewami. Wyboru  drzewek dokonali uczniowie głosując na 6 ich zdaniem najpiękniejszych.

Zwycięzcami okazali się:

I  miejsce – Weronika Kuczyńska z 49pkt
II  miejsce – Weronika Gaca z 45 pkt
III  miejsce – Oliwia Wysocka z 42 pkt

Na wyróżnienia zasłużyli:

Marcelina Marcińska – 36 pkt
Martyna Gaca – 32 pkt
Zuzanna Słowikowska- 28 pkt
Milena Maras- 25 pkt
Kolin Łacina – 25 pkt

organizator: Iwona Szołtun

Pocztówka z wakacji

Konkurs odbył się w październiku, wzięło udział 8 uczniów z klas 4-6. Pocztówki z własnych wakacji uczniowie wykonywali komputerowo w programie Paint prezentując, poza swoimi wspomnieniami, posiadane umiejętności w zakresie pracy w tym programie.

Wszystkie wykonane prace eksponowane były w sali komputerowej, zatem mogli je obejrzeć wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Bezapelacyjnie I miejsce uzyskała Daria Świst z klasy VI a wyróżnienia uzyskały: Patrycja Marchlewska z klasy V i Oliwia Wysocka z klasy IV.

organizator: Anna Witkowska-Łebek

” MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”

      2 grudnia 2016r  odbyło się podsumowanie konkursu ,,Mój przyjaciel Miś. Uczniowie wykazali się pomysłowością w przedstawieniu swojego ulubieńca. Wpłynęło 18 prac, które wykonane były różnymi technikami plastycznymi: był rysunek, miś namalowany farbami, uszyte z materiału, malowanki, wyklejanki, prace przestrzenne itp.

Zwycięzcami zostali:

Klasy 0 – III

I – miejsce- Martyna Gaca kl. III
II – miejsce- Milena Maras– oddział przedszkolny
III – miejsce- Nikola Kolesińska – kl. I                                                                 Wyróżnienia – Lena Witman kl. I  Mateusz Poleszak kl. III, Alan Spólnik kl.I                                          Alan Wojciechowski – oddział przedszkolny

Klasy IV- V

I-miejsce –Zuzanna Słowikowska kl. IV
Wyróżnienia- Weronika Gaca kl. VI, Wiktoria Lisiak kl. VI

organizator: Agnieszka Hamadyk

Kartka świąteczna

Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną wykonaną komputerowo w programie Paint odbył się w grudniu. Prace złożyło zaledwie 2 uczniów: Bartek Murawski z kl. VI i Dawid Spólnik z kl. IV.

organizator: Anna Witkowska-Łebek

Wyczaruj  coś  ze  słomy” –słomiany  pejzaż, zoo…

    Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej według własnego pomysłu. Mógł to być widok z okna, ulica, dom, szkoła… Mogło to być ulubione zwierzę… Był tylko jeden warunek, praca miała być wykonana – przynajmniej w części – ze słomy.
Słoma – dla większości Uczniów – okazała się jednak nie lada wyzwaniem. Tym bardziej należą się słowa uznania dla wszystkich uczestników konkursu, którzy z powodzeniem zmierzyli się w pracy z nowym – wymagającym niezwykłej cierpliwości i pomysłowości – materiałem.

I MIEJSCE  – KOLIN ŁACINA  z oddziału przedszkolnego
II MIEJSCE – MARCEL WYSOCKI , ALAN SPÓLNIK z klasy I
III MIEJSCE – NIKOLA KOLESIŃSKA, LENA WITMAN z klasy I
Gratulujemy zdobywcom najwyższych lokat i zachęcamy do dalszego, twórczego eksperymentowania ze słomą.

organizator: Jadwiga Kwiatkowska

Najpiękniejsza świąteczna bombka

W dniu 20.12.2016 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na najpiękniejszą bombkę. Spośród wielu pięknych prac wyłoniono zwycięzców. Z powodu wysokiego poziomu artystycznego, oprócz wyłonienia trzech najlepszych miejsc,  przyznano również wyróżnienia.

Wyniki konkursu:

  1. Weronika Gaca
  2. Dawid Spólnik
  3. Kolin Łacina i Mateusz Poleszak

Wyróżnienia:

  1. Martyna Gaca
  2. Marcel Rawski
  3. Kinga Wodecka
  4. Zuzanna Słowikowska

Wszystkim, którzy brali udział w konkursie dziękuję. Wasze bombki są przepiękne.            Wszystkim gratuluję!

organizator : Grażyna Juchnowicz

Życzenia oprószone śniegiem

Święta Bożego Narodzenia już za nami, Nowy Rok nieśmiało wkracza do kalendarza, stąd czas na podsumowanie konkursu na najpiękniejsze życzenia świąteczne „Życzenia oprószone śniegiem”.

Dziś coraz częściej korzystamy z gotowych form serdeczności, jednakże dwóch uczniów, którzy zgłosili swe prace do konkursu –  idąc obecnym czasom na przekór  – zredagowało własne życzenia świąteczne. Docenić należy ich kreatywność, walkę ze schematami i dodatkowy walor estetyczny prac, ponieważ sami stworzyli szatę graficzną swoich kartek pocztowych.  A więc idee konkursu: brak szablonowości i prawdziwie osobiste życzenia zostały zrealizowane w pracach uczniowskich.

Wyróżnieni w konkursie zostają:

Bartosz Murawski z klasy VI

Łukasz Krzyżanowski z klasy V

Serdecznie dziękuję chłopcom za udział w konkursie i życzę im dalszej wytrwałości w walce ze schematami.

organizator:Joanna Niewiadomska

Świąteczne sudoku

Konkurs odbył się, podobnie jak w roku ubiegłym, w ostatnim dniu lekcyjnym przed Świętami Bożego Narodzenia. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas IV-VI. Dorosłych uczestników w tym roku reprezentowała jedynie p. Anna Górska. Konkurs odbył się w II grupach: młodszej (IV-V) i starszej.

Po zaciętej, choć niezwykle spokojnej, jak na myślicieli przystało, rywalizacji wszyscy uczestnicy uporali się z rozwiązaniem 3 zadań konkursowych. O kolejności zajętych miejsc, w niektórych wypadkach, decydowały nie ilości zdobytych punktów, ale…sekundy (czas wykonania zadań).

I tak zwycięzcami zostali ( w kolejności zajętych miejsc):

  • w kategorii młodszej: Dawid Spólnik, Marcel Krysztofik, Zuzanna Słowikowska i wyróżnienie Szymon Kolbus
  • w kategorii starszej: Anna Górska, Weronika Gaca, Wiktoria Wysocka.

Zapraszamy „sudo-maniaków” w każdym wieku do wspólnej zabawy w roku przyszłym.

organizator: Anna Witkowska-Łebek

,,Wzorowy Świetlik”

     W naszej świetlicy trwa całoroczny konkurs p.t.,, Wzorowy Świetlik”. Aby otrzymać takie wyróżnienie , uczniowie muszą stać się prawdziwym wzorem do naśladowania dla pozostałych dzieci. ,,Wzorowy Świetlik’’ aktywnie uczestniczy w zajęciach, dba o porządek jest miły i kulturalny. W I półroczu Wzorowym Świetlikiem został uczeń klasy I Mateusz Wiśniewski.

organizator: Agnieszka Hamadyk

Zdrowo jem, więcej wiem! – konkurs na plakat…

Konkurs „Zdrowo jem, więcej wiem” jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Składa się on z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego i wiosennego.    W każdym etapie zespół konkursowy ma do realizowania 1 lub 2 bloki zadań, w których skład wchodzą lekcje, konkursy, promocja danego tematu w szkole oraz spotkania z rodzicami. Po każdym zakończonym bloku, należy w wyznaczonym terminie złożyć organizatorom obszerny raport z wykonanych zadań, udokumentowany zdjęciami, filmami, zamieszczeniem informacji na stronie internetowej szkoły itp.

Konkurs na plakat zachęcający do rezygnacji ze słodyczy i słodkich napojów – na rzecz warzyw, owoców i picia wody czy świeżych soków naturalnych, był jednym z pierwszych zadań w całym konkursie. Do konkursu przystąpili początkowo uczniowie zgłoszeni do konkursu, czyli klasa I Szkoły Filialnej w Niekłończycy. Było to duże wyzwanie dla uczniów klasy I, dlatego wykonywali oni plakat w dwóch grupach: chłopcy i dziewczynki. Po części promocyjnej na terenie szkoły, szczególnie wśród klas młodszych i w Świetlicy szkolnej, do konkursu przystąpiły dzieci z klasy I pozostający w świetlicy po lekcjach i chętne dzieci z innych klas. Pierwszaki początkowo miały trudności z ułożeniem lub wyborem hasła na plakat, dlatego jedna z grup wybrała hasło główne konkursu, a chłopcy zdecydowali, że częściowo hasłem będzie treść plakatu przedstawiona   graficznie. Pracując nad plakatem w świetlicy, dzieci miały już pewne doświadczenia i wsparcie starszych koleżanek i kolegów, więc ich hasła były bardziej rozbudowane i staranniej zapisane.

Ze względu na zróżnicowany poziom wiekowy i umiejętności – w przyznawaniu nagród wzięto szczególnie pod uwagę  zaangażowanie twórców i ważne przesłania w nich zawarte. Dlatego nie przyznano kolejnych miejsc, a trzy równorzędne wyróżnienia dla: DRUŻYNY DZIEWCZĄT KLASY I, DRUŻYNY CHŁOPCÓW KLASY I, oraz dla DRUŻYNY ŚWIETLICY SZKOLNEJ.

organizator: Jadwiga Kwiatkowska

Konkurs Plastyczny „Magiczna maska karnawałowa”

W dniu 6 lutego 2017 r. został rozstrzygnięty konkurs na magiczną maskę karnawałową. W konkursie brali udział uczniowie klas O – VI,  którzy  z wielkim zaangażowaniem przystąpili do stworzenia masek. Wszystkie maski karnawałowe były ciekawe, kolorowe, pięknie wykonane, a uczniowie wykazali się olbrzymią kreatywnością. Spośród wielu pięknych prac wyłoniono zwycięzców. Z powodu wysokiego poziomu artystycznego, oprócz wyłonienia trzech najlepszych miejsc, przyznano również trzy wyróżnienia.

Wyniki konkursu:

I miejsce Weronika Kuczyńska

II miejsce Daria Świst

III miejsce Mateusz Poleszak

Wyróżnienia:

Liliana Adamus, Wiktoria Kogut, Marcel Krysztofik.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział, a nagrodzonym i wyróżnionym gratuluję!

organizator: Grażyna Juchnowicz.