Biblioteka szkolna

Godziny pracy biblioteki szkolnej

PONIEDZIAŁEK- 10.35- 10.45

WTOREK- 8.00- 8.55, 11.30- 14.15

ŚRODA- 8.00- 11.40, 12.25- 13.10

CZWARTEK- 8.00- 8.55, 10.35- 11.40

PIĄTEK- 8.00- 9.50, 10.35-11.40

Wizyta w Bibliotece Miejskiej w Policach

Dnia 19 października 2016 roku, dzieci ze świetlicy szkolnej w Niekłończycy wraz z wychowawcą i panią Katarzyną  wybrali się do Biblioteki Miejskiej w Policach. Głównym tematem zajęć była książka – jej budowa oraz jej droga od autora po gotowy produkt. Dzieci dowiedziały się jak nazywają się jej poszczególne elementy.Panie prowadzące zajęcia wyjaśniły na czym polega praca bibliotekarza, kim jest czytelnik, zachęciły do korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Na koniec wszyscy wykonali jesienny pejzaż metodą orgiami. Z kółek ,,wyczarowali’’ chmurki, grzybki, kolorowe liście, drzewa i jeże. Nasze dzieło ozdobi nasz szkolny korytarz.

Wycieczka dostarczyła wielu cennych informacji i wrażeń.

Eureka-czy wiesz, że w szkole jest biblioteka?

Dnia 26 października uczniowie Szkoły Filialnej w Niekłończycy spotkali się na sali gimnastycznej z prawdziwą Królową Biblioteki – panią Kasią Witman, która codziennie za sprawą swojej pracy przybliża nam świat książek. Młodzi Czytelnicy wkroczyli do Królestwa Biblioteki poprzez drzwi anegdoty- uczniowie wysłuchali kilku dowcipnych scenek dotyczących życia bibliotecznego. Także sama Królowa w rymowanej formie zaprezentowała tajniki swojej pracy. Później nadszedł czas na zabawę z literaturą i książką: uczniowie „wybiegali” dyktando i stworzyli prawdziwą poezję.To spotkanie podsumowało akcję „Październik-miesiącem bibliotek”, ale choć słowo „podsumowanie” wskazuje na pewne zamknięcie to jesteśmy przekonani, że nasi Młodzi Czytelnicy nie będą zamykać się przed literaturą i często będą gościć w  królestwie Pani Kasi – bibliotece.

Czytanie na dywanie

„Czytanie na dywanie” w oddziale przedszkolnym to krótkie ok. 5 min. spotkania z literaturą piękną.Jeśli dzieci mają w domu ulubione książeczki i chciałyby, żeby ich bohaterów poznali także ich koledzy, mogą je przynosić do przedszkola na wspólne czytania.                                                                                                                Zachęcam rodziców, którzy jeszcze tego nie robią, aby codziennie np. przed snem czytać swoim dzieciom krótkie opowiadania. Zaprocentuje to w przyszłości  ich lepszym rozwojem.  Jeśli nie macie Państwo książek w domu w każdej chwili możecie się zapisać do biblioteki i korzystać  z jej księgozbioru.

„Dzieciaki Świata”

W klasie III w środy i piątki po drugiej godzinie lekcyjnej (na tzw. przerwie śniadaniowej) rozpoczęło się czytanie serii książeczek „Dzieciaki świata” Martyny Wojciechowskiej.

Po zakończeniu tych spotkań odbędzie się konkurs dotyczący treści tych opowiadań. Zachęcam więc trzecioklasistów do uważnego słuchania historii dzieciaków z różnych egzotycznych dla nas części świata.