Świetlica szkolna

 

Jak spędzaliśmy wolny czas w roku szkolnym 2013- 2014

TAK SPĘDZALIŚMY WOLNY CZAS OD ZAJĘĆ LEKCYJNYCH w roku szkolnym  2014-2015

Tak spędziliśmy wolny czas w roku szkolnym 2015-2016

Jak spędzamy wolny czas ….

Zwiedzanie statku ,,Nawigator XXI”

    W ostatnią sobotę kwietnia uczniowie świetlicy szkolnej w Niekłończycy wybrali się na niecodzienną wycieczkę – zwiedzanie statku szkolno – badawczego ,,Nawigator XXI” należącego do Akademii Morskiej w Szczecinie. Dzieci mogły przekonać się jak wygląda i funkcjonuje statek, podczas zwiedzania, każdy choć przez chwilę mógł stanąć za sterem wielkiego statku, oraz usiąść na fotelu kapitana. Naszym przewodnikiem był absolwent Szkoły Morskiej chief oficer Patryk Pawłowski. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń udaliśmy się do KFC. Dopisała pogoda i humory.

,,Świetliki „ w Bibliotece Miejskiej w Policach

     Dnia 29 marca 2017r. dzieci ze świetlicy szkolnej  w Niekłończycy po raz kolejny w tym roku odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Policach. Tematem spotkania była Wielkanoc. Tradycje i zwyczaje związane z tym okresem. Wprowadzeniem w klimat świąt było wspólne rozwiązywanie krzyżówki . Kolejnym etapem były zabawy ruchowe min. rzuty styropianowym jajkiem do koszyczka. Po zmaganiach ruchowych  odbyły się zajęcia praktyczne- wykonanie  wielkanocnego zająca. Na zakończenie  każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę. Spotkanie odbyło się w miłej i radosnej atmosferze , a ,,świetliki ‘’ obiecały ,że odwiedzą bibliotekę  w miesiącu maju.

Dzień Kobiet 

     Dzień 8 marca, to dzień w którym  dziewczynki ze świetlicy rywalizowały w konkurencjach sportowych na wesoło. Rzucały do celu, podbijały piłeczką ping-pongową, kręciły na czas hula- hoopem, odgadywały zagadki oraz z zamkniętymi oczami rysowały swój portret. Na koniec chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia i wręczyli lizaki. Ten dzień upłynął wszystkim w miłej i radosnej atmosferze.

Wizyta w Bibliotece Miejskiej w Policach

       Dnia 19 października  2016r dzieci ze świetlicy szkolnej w Niekłończycy wraz z wychowawcą i panią Katarzyną Witman wybrali się do Biblioteki Miejskiej w Policach. Głównym tematem zajęć była książka- jej budowa oraz jej droga od autora po gotowy produkt. Dzieci dowiedziały się jak nazywają się jej poszczególne elementy.

Panie prowadzące zajęcia wyjaśniły na czym polega praca bibliotekarza, kim jest czytelnik , zachęciły do korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Na koniec wszyscy wykonali jesienny pejzaż metodą orgiami. Z kółek,, wyczarowali’’ chmurki, grzybki, kolorowe liście, drzewa i jeże. Nasze dzieło ozdobi nasz szkolny korytarz.

Wycieczka dostarczyła wielu cennych informacji i wrażeń.

Sadzenie kwiatów

       W dniu 20 października 2016r dzieci ze świetlicy szkolnej w Niekłończycy z wychowawcą i  sołtys Niekłończycy panią Grażyną Pawłowską jesienią  pomyśleli o wiośnie. Wyposażeni w sprzęt, pełni zapału do pracy, dbając o piękno wokół naszej szkoły, posadzili cebulki kwiatów wiosennych- krokusów. Szkoda, że efekty naszej pracy będzie można podziwiać wiosną.

Dzień Chłopaka

                    Dnia 30.09.2016r w świetlicy szkolnej w Niekłończycy obchodziliśmy,, Dzień Chłopaka ‘’. Z okazji tego święta wychowawczyni świetlicy przygotowała dla chłopców wiele różnych konkursów i zabaw. Chłopcy walczyli o medal ,,Super Chłopaka”. Aby go otrzymać  musieli wykazać się próbą odwagi – taniec z wybraną dziewczynką, powagi- zachować kamienną twarz na widok rozśmieszających ich koleżanek , wykonać 10 pompek, pajacyków, przysiadów, a także musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące ,, wiedzy ogólnej’’. Wszyscy chłopcy dzielnie walczyli, ale tytuł,, Super Chłopaka” otrzymał  Mateusz Poleszak uczeń klasy III . Pozostali chłopcy obdarowani zostali słodkim upominkiem. Było miło  i zabawnie.

Zdrowe i pomysłowe kanapki

       W listopadzie dzieci ze świetlicy szkolnej w ramach zajęć tematycznych poświęconych,, Zdrowemu odżywianiu” postanowiły zrobić zdrowe i kolorowe kanapki. Przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność i dbałość o higienę. Powstały prawdziwe arcydzieła. Były,, buźki”, motylki, kwiatki postaci z bajek i wiele innych. Na koniec wszyscy zjadali swoje porcje z ogromnym apetytem.

Andrzejki

      We wtorek, 29 listopada w świetlicy  odbyły się Andrzejki. Najpierw  przypomnieliśmy sobie o tradycjach i zwyczajach obchodzonych w tym dniu, następnie wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zabawach i wróżbach. Losowali kim zostaną w przyszłości, jak będzie miał na imię wybranek ich serca, co ich czeka w najbliższej przyszłości, kto pierwszy wyjdzie za mąż. Wspólne zabawy sprawiły wiele radości i z pewnością na długo pozostaną w pamięci .

,,Wzorowy Świetlik”

     W naszej świetlicy trwa całoroczny konkurs p.t.,, Wzorowy Świetlik”. Aby otrzymać takie wyróżnienie , uczniowie muszą stać się prawdziwym wzorem do naśladowania dla pozostałych dzieci. ,,Wzorowy Świetlik’’ aktywnie uczestniczy w zajęciach, dba o porządek jest miły i kulturalny. W I półroczu Wzorowym Świetlikiem został uczeń klasy I Mateusz Wiśniewski.