Światowy Dzień Pluszowego Misia – 2012

25 listopada obchodzony jest od 2002 roku Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia tej maskotki rozpoczęła się w 1902 r., kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był pewien dziennikarz, który uwiecznił sytuację na rysunku, wydrukowanym w gazecie. Właściciel sklepu z zabawkami, przeczytał gazetę i wpadł na pomysł produkcji pluszowych misiów, które sprzedają się świetnie do dzisiaj. Niedźwiadek stał się również bohaterem wielu książek, filmów, dobranocek.
W dniu 26 listopada dzieci z najmłodszej grupy przedszkolaków obchodziły 110 urodziny pluszowego misia. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Dowiedziały się na pamiątkę, jakiego wydarzenia zostało ustanowione to święto, opowiadały o swoich maskotkach. Słuchały, czytanego przez panią wiersza o misiu, rozmawiały na temat szanowania zabawek oraz tańczyły w rytm piosenki „Kiedy niebo płacze”. Na zakończenie zajęć dzieci przeniosły się do sali gimnastycznej, na której musiały pokonać tor przeszkód, aby znaleźć słodką niespodziankę.

Z okazji tego święta dzieci klas 0 – VI  wykonały techniką dowolną piękne prace plastyczne, które były wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Najpiękniejsze okazały się prace: Marcela Krysztofika z Oddziału Przedszkolnego, Nikoli Wiśniewskiej z klasy II i Roksany Marcińskiej z klasy IV. Uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi misiami uczestniczyli w imprezie zorganizowanej przez Samorząd Szkolny. Podczas uroczystości dzieci poznały historię misia pluszowego, uczestniczyły w konkursach  oraz tańczyły.