Spotkanie z THALIĄ, czyli wizyta w teatrze

[ THALIA – grecka muza opiekunka komedii ]
W śnieżny niedzielny wieczór 2 grudnia wychowawcy klas pierwszych gimnazjum pani Małgorzata Rzaniak i pan Jacek Andryka zorganizowali dla rodziców i uczniów klas: I a, I b i II wyjazd do Teatru Polskiego w Szczecinie na sztukę „Kolacja dla głupca” .
Tytułowa kolacja dla głupca, to kolacja, na którą każdy z grupy przyjaciół wyszukuje i zaprasza możliwie najgłupszego osobnika. Zabawa polega na tym, aby przez cały wieczór utrzymać w tajemnicy fakt, że stanowi on obiekt żartów, a równocześnie skłonić go do mówienia. Wygrywa ten z przyjaciół, który przyprowadzi „arcymistrza w swoim gatunku”. Taki jest punkt wyjścia sztuki, jednak przypadek płata figla planom i myśliwy staje się ofiarą… W rolach głównych wystąpili znani i lubiani szczecińscy aktorzy Jacek Polaczek, Michał Janicki i Adam Dzieciniak. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim uczestnikom wycieczki. Zostało także gorąco przyjęte przez publiczność o czym świadczyły gromkie brawa dla aktorów.