Rzym na siedmiu pagórkach się piętrzy…

Lekcja historii o starożytnym Rzymie
Uczniowie klasy 1 a gimnazjum na lekcji historii podsumowującej wiadomości o dziejach starożytnego Rzymu pracowali metodą projektów. Pod opieką Pana Jacka Andryki wykonali komiksy, gry planszowe, plakaty, albumy, prezentacje multimedialne. Na szczególne zainteresowanie zasługuje gra planszowa „Wycieczka po starożytnym Rzymie” autorstwa Karoliny Lewandowskiej i Weroniki Król, dzięki której możemy podróżować po IMPERIUM ROMANUM poznając w przekroju jego dzieje. Równie wciągający jest komiks Oli Straburzyńskiej „Legenda o powstaniu Rzymu”, w którym autorka zilustrowała historię Romulusa i Remusa. Bardzo ciekawe, wykonane profesjonalnie są prezentacje multimedialne: Sławka Miśkiwa „Gladiatorzy – krwawy spektakl”, Oli Straburzyńskiej „ Legenda o powstaniu Rzymu”, Bartka Ligęzy „Architektura i sztuka starożytnego Rzymu” , Mikołaja Stolarskiego „Armia rzymska – wojny punickie”. Piękny album o Gajuszu Juliuszu Cezarze opracował Michał Molenda.
Wszystkie prace można obejrzeć w sali historycznej (sala nr 10).
Poniżej przedstawiamy w/w prezentacje multimedialne.