REKOLEKCJE SZKOLNE MARZEC 2014

Jak co roku w naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Trzebieży. Nauki rekolekcyjne rozpoczęły się w poniedziałek 10 marca i trwały do środy 12 marca.
W tych dniach Ks. Henryk Grządko, rekolekcjonista , przygotowywał nas do sakramentu pokuty i pojednania, uświadamiał czym jest grzech, przebaczenie i pojednanie. W ostatnim dniu rekolekcji odbyła się uroczysta Eucharystia.
W czasie rekolekcji szkolnych odbywały się także zajęcia w szkole.
Dzieci z klas I – III wykonywały prace plastyczne związane z drogą krzyżową i najszczęśliwszym dniem w rodzinie (możemy je oglądać w przedsionku kościoła w Trzebieży). Dzieci z klas IV – VI i młodzież gimnazjalna wykonywali palmy wielkanocne, z którymi pójdziemy z uroczystą procesją do kościoła w Niedzielę Palmową.
Wszystkim uczniom, nauczycielom naszej szkoły, bardzo serdecznie dziękujemy za udział w rekolekcjach, za zaangażowanie, za wszelką pomoc, za świadectwo swojej wiary.
KATECHETKA BOŻENA STAROCHOWSKA
Zobacz fotki: Galeria Trzebież/Marzec 2014