Rajd – „Szanty nad Zalewem”

„Wolni od…” to program profilaktyczny realizowany wśród uczniów Gminy Police od 2005 roku. Celem naszych oddziaływań jest stała minimalizacja zachowań ryzykownych podejmowanych przez młodzież. W roku 2013 skupiamy się min. na poszukiwaniu i wskazywaniu alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Uznajemy za ważne „wychowanie przez działanie”. W dniu 20.04.2013 zorganizowane zostało spotkanie uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów pod tytułem „Szanty nad Zalewem”. Zaplanowany rajd rozpoczął się w Uniemyślu. Grupy pokonały wyznaczone odcinki trasy wg map, wykonując przy tym zadania edukacyjne i ruchowe. Rajd miał swoja metę na terenie pola namiotowego przy plaży w Trzebieży. Zakończył się ogniskiem i wspólną zabawą.Pogoda dopisała, jednak najlepiej spisali się uczestnicy spotkania, byli wytrwali, radośni, ciekawi tego co ich spotkało na trasie rajdu i podczas spotkania integracyjnego. Dziękujemy za wspólne spędzenie czasu.
Pedagodzy szkolni: Jadwiga Herman i Henryk Pietruczuk, wychowawca klasy V Lilianna Cimochowska