Przedstawienie teatralne „Mayday”

W niedzielny wieczór 10 listopada nauczyciele: pani Małgorzata Rzaniak i pan Jacek Andryka zorganizowali uczniom klasy II i III gimnazjum oraz ich rodzicom wycieczkę do Teatru Polskiego w Szczecinie na bijący rekordy popularności spektakl „Mayday”. Sztuka autorstwa Raya Cooney’a to historia pechowego taksówkarza – bigamisty, którego szczęśliwe życie u boku dwóch kobiet przerywa niespodziewany wypadek. Następujące po nim lawinowo dziwne zbiegi okoliczności, omyłkowo zrozumiane przez bohaterów wypowiedzi i błędnie zinterpretowane przez nich wydarzenia doprowadzają do absurdalnego zawikłania sytuacji. „Mayday” jest świetnym lekarstwem na smutny dzień z deszczową pogodą. Rozbawia do łez. Aktorzy grali rewelacyjnie. Na sali słychać było co chwila salwy śmiechu widzów. Reżyserem spektaklu jest Stefan Szaciłowski, a główne role grają popularni szczecińscy aktorzy Adam Dzieciniak i Michał Janicki.