Promocja podjętych działań w szkole – zadanie 6

Akcję promocyjną realizowaliśmy począwszy od pierwszego zadania w tym etapie. Ślady przeprowadzonych zajęć przez dłuższy czas były wyeksponowane na widocznym miejscu w naszej klasie, tak że wszyscy uczniowie w szkole i nauczyciele, wchodząc do klasy np. w czasie przerwy, mogli zapoznać się z efektami naszej pracy. A były to kolejno: plansze, kart pracy, plakaty, przepisy przekąsek, ulotki. Część zdjęć z realizacji zadań została już opublikowana na stronie internetowej szkoły.Kulminacyjnym punktem naszej akcji promocyjnej, było przygotowanie w grupach wybranych przekąsek i sprzedaż ich na szkolnej imprezie z okazji Święta Niepodległości. Nad naszym stoiskiem, wywiesiliśmy plakat z odpowiednim hasłem w barwach narodowych, oraz zaprezentowaliśmy przepisy przekąsek. Tym samym, włączyliśmy się w szkolną akcję ADOPCJI DZIECKA NA ODLEGŁOŚĆ z Kenii. Tylko nasza klasa, za sprzedaż przekąsek uzyskała w tym dniu kwotę ponad 150zł. Najpierw dzieci podzieliły się na grupy, następnie zdecydowały, które przekąski wybierają. Po skserowaniu odpowiednich przepisów, zaznaczali co kto ma przynieść. Wszystkie potrawy przygotowaliśmy w dniu szkolnej imprezy. Był to duży wysiłek organizacyjny, również dla rodziców. Ale cel był szczytny i udało się. Sałatki szybko się sprzedały. WESOŁYCH MYSZEK, było tak dużo, że dzieci ze smakiem zjadły je na szkolne drugie śniadanie. Tym bardziej, że Mateusz przyniósł na ich zrobienie, zdrowe, wiejskie jajka, prosto od kur karmionych ekologicznie. Uczniowie, Rodzice, Dziadkowie i Babcie, Mieszkańcy okolicznych wiosek i Sołtysi, obie Panie dyrektorki szkoły, a także Ksiądz Proboszcz – gratulowali nam i dziękowali za zaangażowanie, podziwiając nadzwyczajne smaki naszych przekąsek.
Zobacz fotki: Galeria Niekłończyca/ Listopad 2017
Aby zobaczyć zdjęcia kliknij link – Promocja podjętych działań w szkole.