Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane co roku przez panią bibliotekarkę weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Odbywa się zawsze po pierwszym półroczu – impreza odbyła się 12 marca w bibliotece. W ramach tej uroczystości najmłodsi uczniowie obejrzeli przestawienie pt. „W królestwie książki” w wykonaniu swoich starszych koleżanek z Gimnazjum. Zapoznali się z właściwymi zasadami traktowania wszystkich książek, wysłuchali próśb książki i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam akt pasowania na czytelnika biblioteki. Uroczystość zakończono pamiątkowym zdjęciem naszych nowych czytelników, a potem nastąpiły pierwsze wypożyczenia w bibliotece szkolnej. Na pożegnanie wszyscy dostali listy do rodziców na temat ważności czytania.

Patrz fotki: Galeria Trzebież/Marzec 2013