Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny

Dnia 28 listopada 2012 r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, organizowany corocznie przez firmę „Jersz – Łowcy Talentów”. Wzięło w nim udział 14 uczniów ze Szkoły Podstawowej i 6 z Gimnazjum. Są to uczniowie, którzy lubią matematykę i postanowili zmierzyć się z interesującymi, a zarazem zawiłymi zadaniami. Na każdym poziomie wiekowym można było uzyskać maksymalnie 150 punktów. Najwięcej punktów 128,25 tj.: 85,50% uzyskał uczeń klasy trzeciej Szkoły Podstawowej Damian Wojnowski. W nagrodę otrzymał dyplom uznania za bardzo dobry wynik. Na liczbę uczniów- 9091 z klas trzecich w całej Polsce biorących udział w konkursie był – 86, a w województwie zachodniopomorskim – 9. Gratulujemy bardzo dobrego wyniku oraz życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.