Noworoczne Zawody Matematyczne

    7.01.2013 w szkole w Niekłończycy  odbyły się III Noworoczne Zawody Matematyczne. W zmaganiach wzięły udział klasy IV-VI oraz drużyny nauczycieli i rodziców. Ci ostatni wystąpili w podwójnej roli –w jednych konkurencjach wspomagali własne dzieci a już za chwilę walczyli w drużynie przeciwnej –przeciwko uczniom.
W efekcie odbyło się 7 konkurencji drużynowych oraz 3 konkurencje wspomagające- tylko dla uczniów (gwiazdkowy łańcuch, tabliczka mnożenia, mozaika kafelkowa z wielokątów foremnych).
Drużyny rywalizowały w następujących konkurencjach:
1. Tabliczka mnożenia
2. Kwadrat magiczny
3. Pentomino
4. Piramidka liczbowa
5. Happy cube
6. Obrazkowe układanki logiczne
7. Tangramy.
W wyniku 2-godzinnych zmagań mistrzami zostali uczniowie klasy VI ale zwycięzcami byli wszyscy, którzy dobrze bawili się w trakcie zawodów, bo matematyką można się też bawić a nie tylko „wkuwać”. Słodkie nagrody dopełniły zadowolenie z udanego dnia.
Organizatorki zawodów p. Anna Witkowska-Łebek i p. Halina Pękalska serdecznie dziękują wszystkim rodzicom, którzy zdecydowali się wziąć udział w tegorocznych potyczkach matematycznych.