MINI MUNDIAL 2013 – Relacja z eliminacji w Nowym Warpnie

W niedzielę 25 maja rozgrywana była eliminacja na boisku z naturalną nawierzchnią w Brzózkach. Tu w grze udział brali uczniowie szkoły z Nowego Warpna oraz Polic, Niekłończycy, Trzebieży, Pilchowa i nawet SP 44 ze Szczecina. W kategorii młodszej Czechy – reprezentowane przez uczniów SP 6 Police pokonały 4:0 SP 3 Police grające jako Zambia. W grupie starszej Anglia – SP Niekłończyca przy wyjątkowo „brytyjskiej pogodzie”, z momentami siąpiącym deszczem, wygrała 3:1 z kolejnymi Czechami. I tu emocji nie zabrakło, bowiem Czesi doprowadzili jeszcze w pierwszej połowie do remisu. Ale Anglicy, wspomagani kapitalną grupą dorosłych kibiców nie pozwolili rywalowi na więcej.
Świetnie że wygraliśmy, to był mecz dla nas trudny, ale przecież i tak najważniejsza jest dobra zabawa – podsumował rozsądnie kapitan Anglii Tomasz Oleksa.
To świetna impreza, oby takich było jak najwięcej. Pod wrażeniem byłem już przed rokiem, teraz mogę jedynie klaskać i chwalić – mówił po rozdaniu nagród trener Anglików Krzysztof Kwietniewski.
Zabawie towarzyszył też konkurs Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie na najlepsze grupy kibicujące młodym piłkarzom. W tej rywalizacji II miejsce zajęli kibice Anglii w składzie: Pani Szurko, Państwo Cholewińscy, Państwo Oleksa, Pani Manduk, Pani Manduk – Pawłowicz, Pani Kisła, Pani Pawłowicz, Pani Górska.
Reprezentacja Szkoły Filialnej w Niekłończycy:
ANGLIA
Pan Krzysztof Kwietniewski- trener, Bartosz Kułakowski, Gracjan Pawłowicz, Wiktoria Kałdun, Patryk Szurko, Tomasz Oleksa Mateusz Daduń, Bartek Cholewiński, Hubert Kisły, Kamila Krakowiak
Nasz zespół awansował do finału na stadionie Pogoni w Szczecinie.
Ogromne gratulacje i trzymamy kciuki.