Konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima w bibliotece szkolnej.

Uchwałą Sejmu VII kadencji  z 7 grudnia 2012 roku rok 2013 ogłoszony został  Rokiem Juliana Tuwima. Oficjalnie rozpoczął się dnia 6 stycznia 2013. Tego dnia sto lat temu w „Kurierze Warszawskim” ukazał  się debiutancki  wiersz poety pt.  „Prośba”. 27 grudnia 2013 roku minie 60 rocznica jego śmierci.

Nasza biblioteka również włączyła się do  rocznicowych uroczystości. 28 lutego w bibliotece odbył się konkurs recytatorski dla dzieci z klas IV- VI Szkoły Podstawowej.

Grono recytujących dzieci nie było duże , ale doborowe. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze   przygotowali się do recytacji, sprawiając wielką frajdę szanownej komisji w osobach pani  wicedyrektor, Anny  Lisowskiej i pań bibliotekarek: Ewy Sładkiewicz i Izabeli Popakul oraz sobie nawzajem. W wyniku burzliwej dyskusji  wybrano  trójkę zwycięzców, która 21 marca będzie reprezentować naszą szkołę w Konkursie Recytatorskim w Bibliotece Publicznej w Policach.

I miejsce – Słoń Trąbalski – Paulina Piotrowska kl. IV

II miejsce  – Zosia Samosia- Klaudia Kwiatkowska kl. VI

III miejsce-  O Panu Tralalińskim  – Alicja Wierzbicka kl. IV

Finaliści konkursu otrzymali ciekawe  książki a pozostali uczestnicy kubeczki z wesołymi postaciami z książek o przygodach Mikołajka.