Integracja klas pierwszych

Piątek, 21.09.2012 r. był dla uczniów klas pierwszych Gimnazjum w Trzebieży dniem integracji. Uczniowie obu klas, razem ze swoimi wychowawcami, panią Gosią Rzaniak i panem Jackiem Andryką oraz pedagogiem Henrykiem Pietruczukiem spotkali się na boisku OSiR, skąd wystartowali do rajdu rowerowego Puszczą Wkrzańską na Skarpę nad Zalewem. Początkowo najbardziej popularnym słowem było „awaria”, zanosiło się na to, że dojazd na miejsce zajmie nam cały dzień, ale umiejętności techniczne pana Jacka i Martina spowodowały, że po godzinie wszystkie rowery jechały jak na Tour de Pologne. Na Skarpie uczniowie mogli sprawdzić się we wspinaczce – wychodziło to tak sobie, wielu trzeba było wciągać za kołnierz- oraz w zjeżdżaniu po piasku na plecach w dół, co było dużo łatwiejsze. Potem wróciliśmy na Ośrodek Sportu i Rekreacji, gdzie uczniowie klasy I A z pedagogiem mieli zajęcia integracyjne. Ich celem było wzajemne poznanie się, poznanie swoich zainteresowań. Osoby zainteresowane mogły poznać opinie kolegów na swój temat. W tym czasie klasa I B z wychowawcami bawiła się w podchody. Po obiedzie, w czasie którego okazało się, że dla niektórych osób nóż i widelec to terra incognita i konieczne jest udzielenie przez pana Jacka instrukcji obsługi tych skomplikowanych urządzeń, nastąpiła zamiana ról – klasa I B poznawała się ze sobą, a klasa I A bawiła się w podchody. W integracji klasy I B wzięła udział pani dyrektor Barbara Grzelak, dzięki czemu wszyscy mieliśmy okazję do wzajemnego poznania się.
Po tych zajęciach wszyscy udaliśmy się na boisko, gdzie rozegraliśmy turniej piłki nożnej. Zwycięzcami turnieju zostali wszyscy uczestnicy, a nagrodą było ognisko i pyszne kiełbaski (te spalone na węgiel smakowały jakby trochę mniej). Na koniec podsumowaliśmy nasze zajęcia, wychowawcy życzyli uczniom, aby w przyszłym roku nie musieli ponownie się integrować z innymi pierwszakami, przypomnieliśmy sobie też zasady współżycia w klasie, które ustaliliśmy wcześniej i które mają od tego czasu obowiązywać wszystkich