O Szkole

Gimnazjum w Trzebieży zostało powołane na podstawie decyzji Rady Miejskiej w Policach z dnia 12 marca 1999 r., a rozpoczęło swą działalność  1 września 1999 r. Początkowo zajęcia edukacyjne odbywały się w budynku Szkoły Podstawowej w Trzebieży, a z dniem 1 września 2004 r. już w nowo wybudowanym obiekcie szkolnym. Szkoła zapewnia naukę języka niemieckiego i angielskiego, nauczanie przedmiotowe prowadzone przez przygotowanych i zaangażowanych nauczycieli z wykorzystaniem dostępnych pomocy dydaktycznych m.in.: tablicy interaktywnej, projektora itp.; opiekę pedagoga szkolnego w rozwiązywaniu problemów; opiekę stomatologiczną i pielęgniarską. Gimnazjum oferuje bogaty program zajęć uzupełniających podstawę programową poprzez lekcje w terenie, wycieczki, seanse filmowe i teatralne, projekty uczniowskie, lekcje muzealne, rejsy żeglarskie, biwaki, koncerty, występy, spotkania z ciekawymi ludźmi; zajęcia informatyczne w grupach w nowocześnie wyposażonej pracowni posiadającej stałe łącze z dostępem do Internetu. Proponujemy szeroką gamę zajęć dodatkowych dla uczniów chcących rozwijać swoje zainteresowania np.:

• koło komputerowe,
  • zespół wokalny,
  • koła przedmiotowe (języka polskiego, matematyczne, chemiczne),
  • koło sportowe – SKS,
  • koło żeglarskie – Uczniowski Klub Sportowy „Fala”,
  • zajęcia w siłowni,
  • samorząd uczniowski.

Uczniom dojeżdżającym szkoła zapewnia opiekę w świetlicy szkolnej i środowiskowej. Zajęcia indywidualne zarówno z uczniem zdolnym jak i tym, który potrzebuje pomocy w nauce.

NAUCZYCIELE OCZEKUJĄ OD UCZNIÓW:

• aktywności,
  • partnerstwa,
  • tolerancji,
  • samorządności,
  • inicjatywy,
  • dbania o mienie szkolne i własne,
  • odpowiedzialności za siebie i swoje działania,
  • szacunku dla siebie i innych.

SZKOŁA I NAUCZYCIELE OCZEKUJĄ OD RODZICÓW:

• zaangażowania w tworzeniu szkoły i jej tradycji,
  • współpracy i współdziałania,
  • obiektywnej oceny,
  • wyrozumiałości i zainteresowania problemami szkoły, pomocy w ich rozwiązywaniu,
  • promowania szkoły w środowisku lokalnym, gminnym i powiatowym.