Dzień Kobiet

ŚWIĘTO  8 MARCA  W TRZEBIEŻY

Dnia  7 marca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Trzebieży z okazji Święta Kobiet i dla Kobiet odbyła się  środowiskowa impreza artystyczna. Powstała pięknie zaaranżowana uroczystość dla małych i dużych kobiet. Przygotowana została  we współpracy Zespołu Szkół w Trzebieży, MOW w Trzebieży, MOK z Trzebieży oraz Rady Sołeckiej Trzebieży. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem  Pani H. Milewskiej – Rzaniak,  C. Łapko, W. Szymczaka, E. Towpyha  rozpoczęli  uroczystość życzeniami i podkreśleniem znaczenia i roli kobiety. W tej części wzięli udział chłopcy z różnych klas . Następnie chłopcy z klasy III A i B udowodnili swoje aktorskie umiejętności     kabaretem „ Adam i Ewa”, które zrobiło duże wrażenie.

Pomiędzy występami  były piosenki w wykonaniu chóru  SP i zespołu wokalnego Gimnazjum. Mogliśmy zobaczyć i usłyszeć występy solo i piękne głosy naszych dzieci.

Chłopcy z MOW w Trzebieży przygotowali inscenizację „ Poczekalnia” i utwory muzyczne. Wszystkie panie  zostały obdarowane  jabłuszkiem z raju i bukiecikiem wykonanym przez uczestników MOK w Trzebieży pod kierunkiem Pani T. Kulik.

Uroczystość uświetnił występ  zespołu z Akademii Sztuk w Szczecinie „Cherry Daiguiri „,który  zaprezentował piosenki  we własnych aranżacjach muzycznych.  Występy odbywały się na tle pięknego złotego drzewa rodzącego dorodne, czerwone jabłka, które   stanowiło scenografię przedsięwzięcia.

Dzień Kobiet zakończył się słodkim poczęstunkiem w stołówce szkolnej. Sala była wypełniona po brzegi i wszyscy tryskali dobrym humorem. To kolejna udana impreza środowiskowa.

Dziękujemy

Patrz fotki:  Galeria Trzebież/Marzec 2013