DZIEŃ KOBIET W TRZEBIEŻY

Już po raz trzeci Rada Sołecka w Trzebieży wspólnie z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym, Przedszkolem Publicznym w Trzebieży, trzebieską filią Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach oraz Zespołem Szkół w Trzebieży zaprosiła płeć piękną naszej miejscowości na uroczystość z okazji Dnia Kobiet. W tym roku obchody tego święta odbyły się w dwóch etapach.
W piątek, 7 marca, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół, panie miały okazję obejrzeć artystyczne popisy dzieci i młodzieży z trzebieskich placówek oświatowych. Jako pierwsze zaprezentowały się tancerki z zespołu „Rusałki” działającego przy filii MOK, pod kierunkiem Anny Sychel. Następnie wystąpiły dzieci z Przedszkola Publicznego w Trzebieży z programem przygotowanym przez Beatę Benedyczak i Monikę Ziembicką. Kolejnym punktem programu był występ grupy ART CREW z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego pod kierunkiem Marcina Głuszyka i Pawła Dołęgi, która wykonała kilka utworów muzycznych. Ostatnim lokalnym akcentem był występ grupy wokalno – muzycznej złożonej z uczniów Zespołu Szkół, pod kierunkiem Roberta Landowskiego. Był to pierwszy występ tej istniejącej od stycznia tego roku formacji i sądząc po aplauzie z jakim został przyjęty jeszcze wiele razy o nich usłyszymy.
Gwiazdą wieczoru była szczecińska grupa TECHNICOLOR w składzie Beata Romanowska i Piotr Gołdych, którzy pięknym występem zakończyli artystyczną część tego wieczoru.
Następnie panie zaproszone zostały na spotkanie przy kawie i słodkościach, gdzie była okazja do wieczornych rozmów.
Z ramienia Rady Sołeckiej spotkanie to przygotowali Krystyna Sobieraj, Przemysław Żółtowski oraz Henryk Pietruczuk.
We wtorek 11 marca miała miejsce sportowa część uroczystości. Tego dnia na hali Ośrodka Wychowawczego odbyło się spotkanie siatkarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach z młodymi adeptami siatkówki z MOW i Zespołu Szkół oraz „trochę starszymi panami”, trzebieskimi pasjonatami tej dyscypliny. Podstawowym celem tego spotkania była promocja siatkówki, a dzięki temu, że trenerami i prowadzącymi zajęcia byli Mateusz Sylla oraz wielokrotna reprezentantka Polski i mistrzyni Europy Maria „Masza” Liktoras, cel ten został osiągnięty. Młodzież miała okazję uczestniczyć w profesjonalnym treningu, poćwiczyć z dziewczętami prezentującymi naprawdę wysokie umiejętności siatkarskie.
Po zmaganiach sportowych uczestnicy imprezy spotkali się na świetlicy Ośrodka, gdzie przy cieście upieczonym przez chłopców dziewczęta opowiadały o swojej pasji.

Opracował: Henryk Pietruczuk