Dzień Dziecka – Dzień Rodziny w SP

Rywalizacja dzieci z klas naszej podstawówki, podczas tegorocznego Dnia Dziecka i Rodziny obejmowała mini piłkę nożną, trójbój lekkoatletyczny oraz indywidualne konkurencje sprawnościowe. W ramach mini piłki nożnej rozegrany został mecz pomiędzy V i VI klasą, który zakończył się wynikiem 3:0 dla klasy V. „Piątaki” wygraną zawdzięczają zapewne obecności pięknych i zwinnych dziewcząt w swoim składzie. Trójbój lekkoatletyczny składał się z dyscyplin jak najbardziej lekkoatletycznych (bieg na 60 m i 200 m, oraz skok w dal) ale w nieco bardziej zespołowym i radosnym wydaniu. I tu zespołowo zwyciężyła klasa V, która wygrała wszystkie konkurencje. Drugie miejsce zdobyła klasa VI a trzecie klasa IV. Oprócz zespołowej rywalizacji, w której brały udział reprezentacje klas i której celem była rywalizacja sportowa, odbywały się konkurencje bardziej towarzyskie i zabawowe. W nich udział mógł wziąć każdy chętny, z czego skorzystali chyba wszyscy obecni w tej imprezie. Pierwszą konkurencją były rzuty małą obręczą na trzymany przez partnera kij (przypominające starą grę SERSO). Tutaj startowały pary i najlepszą okazał się duet Klaudia Kowalczyk i Julia Bałuch, które trafiły 14 na 15 rzutów. Obie z klasy V.
Drugą konkurencję, czyli rzuty do kosza stojąc tyłem, wygrała Nikola Buła uczennica oczywiście klasy V.
Ostatnią konkurencją były strzały do zawieszonych na bramce obręczy. Zawodnicy oddawali trzy strzały do trzech punktowanych obręczy. Była to jedyna konkurencja, w której nie wygrała V klasa. Wszystkich chłopców zawstydziła koleżanka z klasy VI, o jak najbardziej piłkarskim nazwisku czyli… Sylwia Kopacka.
Wszystkie konkurencje zostały nagrodzone trofeami ufundowanymi przez Radę Rodziców naszego Zespołu Szkół. Serdecznie dziękujemy.