Dzień Babci i Dzień Dziadka, czyli „W Krainie Królowej Zimy” w Niekłończycy

Są takie dni w kalendarzu, kiedy swoje święto mają babcia i dziadek. Mówimy o nich babusia, babunia, dziadziuś, albo jeszcze inaczej. Każdy z uczuciem i miłością mówi o tych osobach, ponieważ bez nich nie wyobrażamy sobie ciepła życia rodzinnego. Dlatego pamiętamy o naszych babciach i dziadkach zawsze. Szczególnie ciepło myślimy o nich w styczniu, w miesiącu, kiedy obchodzą swoje święto.

24 stycznia br. na spotkanie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka pierwszaki zaprosiły również gości z  Neubrandenburga. Zaproszenie przyjęli pan Ginter Schmidt i Wolfgang Hasse, którzy zostali honorowymi dziadkami. Duże wrażenie zrobiła na przybyłych zimowa aranżacja albowiem po wejściu do sali  wszyscy znaleźli się w „Krainie Zimy”.

Dzieci serdecznie powitały wszystkich zebranych, zachęciły do wspólnej zabawy i poprosiły  o pomoc w wykonywaniu trudniejszych zadań takich jak: układanie zimowych puzzli, czy  wycinanie papierowych bałwanków. Gościom podobał się przygotowany z tej okazji program artystyczny z wierszykami, piosenkami, tańcami i życzeniami.  Dzieci wręczyły  gościom laurki i słodkie upominki samodzielnie wykonane w szkole. Gościny dopełnił poczęstunek  z gorącymi napojami, przepysznymi lodami i ciastami, przygotowanymi przez rodziców.

Udało się sprawić, że dla naszych seniorów ten dzień był szczególnym, wyjątkowym, powrotem do lat młodości, pełnym radości  i uśmiechów.