Drużynowe Mistrzostwa Szkoły w Lekkoatletyce

W środę 29 maja 2013 r. w ramach imprezy „DZIEŃ RODZINY NA SPORTOWO” zostały rozegrane w naszej szkole Drużynowe Mistrzostwa w LA. Reprezentacje wszystkich klas gimnazjalnych walczyły w następujących konkurencjach: biegu na 60 m, skoku w dal, biegu przełajowym, rzucie piłką lekarską i sztafecie 6 x 60 m. Pierwsze miejsce zdobywając 35 punktów zajęła klasa II, na drugim stopniu podium stanęła klasa I b z 22 punktami, trzecie miejsce przypadło klasie III a z 14 punktami. Zwycięska reprezentacja występowała w następującym składzie: Daniel Stefaniszyn, Artur Walczak, Roksana Łaguna, Patrycja Śnieżek, Dominik Paciej, Paula Tomaszewska, Magda Wajer, Tomek Mroczek, Przemek Miśkiw, Krystian Daduń.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom i pani Sołtys, Iwonie Strzelczyk za  wsparcie w organizacji obchodów Dnia Dziecka oraz wspólną zabawę.

Najlepsze wyniki osiągnęli :

  • skok w dal: Natalia Pakuła z I b – 3,56 m i Marcin Kogut z III a – 5.20 m;
  • bieg na 60 m: Iza Konarzewska z I b – 8,93 s i Adam Strzelec z III b – 7,45 s;
  • rzut piłką lekarską: Paula Tomaszewska z I b – 5, 20 m i Michał Olczykowski z III b – 9,63 m;
  • bieg przełajowy wygrali Patrycja Śnieżek z II i Łukasz Staniszewski z I b;
  • sztafeta 6×60 m zwycięstwo klasy II.

Tabela:

  1. Klasa II – 35 pkt.
  2. Klasa I b – 22 pkt.
  3. Klasa III a – 14 pkt.
  4. Klasa III b – 11 pkt. oraz klasa I a – 11 pkt.

W tym dniu odbył się również konkurs plastyczny. Reprezentanci klas gimnazjalnych przygotowali propozycje logo graffiti. Prace były kolorowe, ciekawe i wykonane w profesjonalny sposób, dlatego jury podjęło decyzję o przyznaniu I miejsca ex aequo wszystkim uczestnikom. Prace konkursowe będzie można zobaczyć już wkrótce. Zostaną wyeksponowane na korytarzach w budynku Gimnazjum.
Na zakończenie imprezy wszyscy chętni, wzięli udział w zajęciach taneczno – ruchowych. Zumba okazała się strzałem w dziesiątkę, wywołała wiele uśmiechu, zwłaszcza na twarzach Pań.