Dni Książki w Bibliotece

W dniach 13.05-15.05. w naszej bibliotece świętowaliśmy Dni Książki. Z tej okazji biblioteka zorganizowała zabawy i konkursy oraz wystawy związane z książkami i czytelnictwem. Akcja „Cała szkoła głośno czyta.” , polegająca na pięknej interpretacji urywków z książek cieszyła się największym powodzeniem. Również quizy i zagadki literackie miały wielkie wzięcie. W bibliotece można było zobaczyć film animowany „The Fantastic Flying Books” zainspirowany miłością do książek oraz wirtualnie zwiedzić Bibliotekę Aleksandryjską. Młodsze dzieci chętnie rysowały i układały puzzle z postaciami z bajek. Dzieci i ich rodzice mogli zapoznać się z historią książki czytając przygotowane na tę okazję gazetki informacyjne oraz utwierdzić się w pożytkach płynących z czytania książek. Cała szkoła była udekorowana pracami plastycznymi uczniów sprzed lat. W tych dniach odbywał się i trwa nadal „Kiermasz taniej książki”. Wszyscy uczestnicy zabaw i konkursów mogli popróbować pysznych korzennych ciasteczek upieczonych według starej bibliotekarskiej receptury!
Zobacz fotki: Galeria Trzebież/Maj 2013