Bal Wszystkich Świętych

W czwartek 31 października na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Trzebieży, odbył się Bal Wszystkich Świętych z udziałem Teatru Kubika. Organizatorami Balu były wspólnoty z duszpasterzem parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Trzebieży. Celem Balu była popularyzacja wiedzy o poszczególnych świętych, promocja dróg prowadzących do świętości oraz wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich. Dla dzieci przygotowano liczne konkursy, tańce, zabawy z chustą Klanzy, naukę i konkurs chodzenia na szczudłach, pokaz baniek mydlanych i wiele innych atrakcji. Po zabawach na sali gimnastycznej wszyscy byli częstowani wypiekami przygotowanymi przez rodziców uczniów naszej szkoły. Następnie z zapalonymi lampionami przeszliśmy do kościoła na Mszę św. Po jej zakończeniu ks. Proboszcz częstował wszystkich cukierkami.
Mamy nadzieję, że podjęta w tym roku inicjatywa rozpocznie nową tradycję w naszej Parafii i będzie skutecznie pomagać w prawdziwym przygotowaniu do uroczystości Wszystkich Świętych. Pierwszy Bal Wszystkich Świętych nie byłby tak wspaniały, gdyby nie życzliwość naszych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie. Zobacz fotki: Galeria Trzebież/ Październik 2013